My Board

Tam Versiyon: Punisher
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Marvel'e ait çizgi roman karakteri punisher'in asıl adı "frank castle"dır; karısının ve çocuklarının öldürülmesinden sonra şekil yapıp, kendini onların katillerini bulmaya ve suçluları temizlemeye adayan bir yargısız infaz adamıdır... Asla acımaz. Kingpin'in en büyük düşmanlarından olması noktasında spiderman ve daredevil ile birleşen punisher hemde bu ikisiyle çatışma halindedir ve bi dolu ortak maceraları vardır.
Spider man'de ilk göründüğünde yere gazete atanları, parkometreye bozuk para atmayı unutanları bile suç işlediler diye çılgınca tarardı, tipleme çok tutulunca kendi dizisine kavuştu, orada kendine bi background verildi manyakça katliamlar yapmayı bıraktı adam oldu. Vietnam savaşı gazisiydi, bütün ailesi bi takım kara adamlar tarafından öldürülünce şehir komandosu olmaya karar vermişti. Olmuştu sana punisher.
Nick fury ile karsilastirildiginda bir cok dezavantajları vardı. Bir kere nick fury'nin jileti daha uzaga gitmekteydi. Ikinci olarak, o kırmızı şapkalı adamları tutup saga sola cevirdiginizde olümsüz olursanız puanları punisher degil nick fury alırdı. Bu dezavantajların beraberinde, mavi bir kıyafeti vardı. Bacak arası yaparken daha çok zıplardı. Bölüm sonlarında ele gecirilen adamlarla konusmaları yaparken, punisher konusurdu onlarla... Punisher oyununda punisher'in hikayesi anlatılırdı ama nick fury'ninki bahsedilmezdi. Bir de, şu kızların size sarılıp enerji vermiş olduğu yerde, full enerjiyle punisher kapıyı açarda kız sarılmaya başlayınca hemen kaçarsa küçük bir enerji çıkartabilirdi...
Frank castle, vietnam gazisi bir donanma yüzbaşısıdır. Iki bronz ve bir gümüş madalya sahibidir. Yakın dövüş uzmanıdır. Seal, udt, lrpa gibi amerikan ordusunun özel birimlerinin eğitimlerinden geçmiş başarılı bir askerdir. Vietnam savaşı'nda 5 yıl görev satın aldıktan sonra ülkesine döner.
Savaş sonrası ailesi ile beraber new york central park'ta piknik yaparken, bir mafya hesaplaşmasına tanık olurlar. Ailesi tanık bırakmak istemeyen serseriler tarafından katledilir. Frank sağ kalmayı başarır. Bu olayın şoku ile tam başkan tarafından hürriyet nişanı takılarak ödüllendirilecekken donanmadan ayrılır. Castle bir kaç ay hiç ortada görülmez. kendine çeşitli silahlar alır ve birden bire new york'ta dehşet saçan tek kişilik bir anti-bölücü terör örgütü haline gelir. Tam göğsünün ortasında ölümün simgesi olan bir kuru kafa şekilli kostümü ile tanınır.
Sonraki bir kaç hafta ailesinin ölümüyle ilişkisi olduğuna inandığı bazı gangsterleri öldürür. Medya ona punisher (cezalandırıcı - infazcı) adını verir. New york'lu dedektif john laviano, punisher'in ailesinin ölümünden sorumlu olan "aileyi" bruno costa olarak tanımlar. Punisher laviano'nun vermiş olduğu isim doğrultusunda costa'nın çetesini yakalayıp yok etmek ister. Işte bu noktadan sonra punisher'in görevi başlar. Suçluların düşmanı örümcek adam ile yardımlaşarak pek çok macera yaşarlar. Bu arada bir başka suçlu düşmanı daredevil ile de düşman olur. çünkü daredevil onun bu acımasız vahşi metotlarını onaylamaz. Punisher pek çok kez cezaevine girer ama orada bile suçlulara ceza vermekten geri kalmaz. Hapisten kaçar, tekrar girer ve tekrar kaçar. Halen suçluların baş düşmanı olarak savaşını devam ettirmektedir.