Vikings
Started by fitdizaynir


Oyla
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


0 Yorumlar
fitdizaynir
Administrator
*******


0
22 yorumları 22 konu sayisi Katılım: Sep 2021
09-08-2021, 02:02 PM -
#1
Orgazmdan orgazma sürükleyecek bir dönem dizisi. Vikingler'in yolculuklarını, savaşlarını falan tarihe uygun biçimde anlatırsa tadından yenmez. Tanrılarına falan da değinsinler. Playlist'e isveççe (tamam norveççe ya da danca da olur) saga'lar da sıkıştırsalar ne hoş olur hatta.
şimdiden heyecanlardan heyecanlara gark etmiş, midemde kasılmalara yol açmış dizidir. O kasılmaların nedeni açlık da olabilir elbet. Neyse. Ayrıca en sevdiğim (ve muhtemelen en bilinen) iskandinav halk türküsü olan herr mannelig'i en azından bir bölümünde çalmazlarsa, yapımcılarının fena küfür yiyeceği dizidir. Saatlerimizi ayarladık, bekliyoruz reyizler. Valhalla'da görüşürük!
Bir vakitler çizgi filmi vardı çocukken izlerdk kardesimle. Viking diyince aklıma gelen budur benm için. Dizisi nasıl bişeydir bilmem lakin umarım küçüklüğüm çizgi filmi gibi (hiç bitmesin istenilen) heyecanı merakı bol olur.
Spartacus'ün bitmesine 3-5 kala savaşlı, manyaklı, tarihi, süper dizi açığımızı kapatacak gibi duruyor. Gerek tarihi mevzuları gerekse iskandinav mitolojisinin biraraya gelmesi ile efsane bir iş çıkabilir ortaya. Potansiyeli yüksek zira. Allah sonunu camelot'a benzetmesin. Güzel başladı, güzel gitsin.
Ilk bölümüyle kalbimin orta yerinde cumhuriyet kurmuş dizidir. öyle insanın aklını başından alacak kadar süpersonik fantastik olmasa bile benim gibi iskandinav mitolojisine gönül verenleri heyecanlandırabilitesi var. Ilerki bölümlerde sıçmadan, efendi gibi devam etmesini diliyorum.
Iki bölüm izleyip notunu vererek ayıp etmiş olabilirim ama şimdilik izlediğim en kötü tarih temalı dizilerden. Ki en sevdiğim türdür, bu nedenle en baştan pozitif yaklaşarak izlemeye başladım. Ortam güzel, konu cezbedici (vikingler sonuçta), oyunculuklar da ahım şahım olmasa da sırıtmıyor ama yine de çok çok berbat bir sonuç çıkmış ortaya. Meksika çete lideri gibi durup yer yer italyan mafyası pozu kesen viking lideri, bir an evvel konuya girme telaşıyla olayların bazen gereğinden çok hızlı akması, gerçekçilikten uzak diyaloglar, abartılı makyaj v.S. V.S.
Büyük umutla ilk bölümünü izlediğim, fakat person of interest 01x15'te tanışıp hastası olduğum fever ray - if i had a heart dışında pek bir olayını göremediğim dizi. genel olarak dizilerin ilk bölümleri, seyirciyi baştan etkilemek adına heyecan ve olay bakımından dolu olur; bunda o yoktu işte, hiçbir şey olmadı amk koca bölüm boyunca. Yine de ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timine üye olmadığımdan, ilk bölüm üzerine kesip atmayacağım elbette. Ilk sezonu adam gibi izleyelim de, sarmazsa bırakırız.


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi