The Witcher
Started by fitdizaynir


Oyla
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


0 Yorumlar
fitdizaynir
Administrator
*******


0
22 yorumları 22 konu sayisi Katılım: Sep 2021
09-08-2021, 02:03 PM -
#1
ilk kez klasik rpg klişelerinin dışına çıkılmış, kör gözüne parmak yapması zeka gerektirmeyen yalnızca doğru kişi ile konuşmanın yettiği görevler yerine, karşımızındakini dinlememiz gerekli olan derin bir oynayış gelmiş. Herşeyi çözdüm derken yinede şaşırtıyor insanı. Olgun oyunculara hitap etmesiyle (bir hayli fazla seks, şiddet, alkol ve küfürlü dil mevcut) bir çoklarından farklı duruyor zaten.
Grafikler çok tatmin edici, en yaşam dolu şehirler oblivion'da dersek en az onun kadar güzel olmuş, her npcnin ismi yok vede etkileşime geçebilecekleriniz sınırlı ancak bu demek değildir ki boş geziyorsunuz veya ruhları yok, yağmur yağdımı elfi cücesi herkes saçak altına kaçıp kendine göre yağmura küfürler sallıyor, ama çocuklar yağmur altında dans etmeye oynamaya devam ediyor.
Oyun arası yüklemeler gerçekten uzun, şehir içerisinde gir-çık yaparken ne aradığını unutuyor insan, oynarken bir çay demleyin bir kahve koyun yoksa aralarda sıkılırsınız. veya en kısasından ramleri dizin.
Eğer oblivionda kimseyle gerçekten konuşamadan dağ bayır gitmekten zırhınız silahınız ne bileyim kendi yarattığınız büyüler hoşunuza gidiyorsa oyun size göre değil. Ama benim rpg oyunum adventure gibi olmalı atmosfer herşeydir diyorsanız senelerdir beklediğiniz oyun geldi diyebilirim. Nightwish imzalı müzikler, koleksiyonunu yaptığınız öhm ilişkiye girdiğiniz bayanlar, karanlık atmosfer ve keyifli oyun tarzıyla şimdilik bioware çok daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!
Her area değiştirdiğimde kilitlenen, oyuncuyu siyah ekranlarla baş başa bırakan, beta bile olamayacak versiyonu release edilmiş, ama hakkını yememek lazım güzel oyun. Atari son zamanlarda yayınını yaptığı oyunlardaki buglar sebebiyle zar zor toparladığı kanını da kaybedecek gibime geliyor.
Demosunda bile sorun yaşamakta olduğum için almayı düşünmediğim ama fena halde içerisinde kalan oyundur. şansını denemek isteyenler web sitesinden belli bir ücret karşılığında (35-40 avro civarı birşeydi yanılmıyorsam) indirerek edinebilirler. Kendi hesabıma bir kaç yama çıkmasını bekleyeceğim sanırım (bir yama çıkmış fakat atari forumları halen şikayetlerle dolu). Ayrıca oyun pek de güzel kırılabiliyor, hem cracked exe, hem de mini image mevcut (yalnızca eğitimsel amaçlı).
Kopyasını çalıştırmak için bir saniye bile fazladan uğraşmadığım pek güzel oyundur. Hele hele hellgate london'dan sonra ilaç gibi gelmiştir. Gerçi oblivion gibi her kapıdan girince ve çıkınca load etmesi biraz iç bayıyor ama her şeye değer diyebilirim. Lakin bir çift lafım var kapışma sistemine... Hocam iyi güzel hoş da az bi zoom out yapılabilseymiş çok daha iyi olacakmış herifler sıkıştırıyor illa oyunu durdur kamerayı çevir diğerine tıkla... Olmamış bu bence belki alışırım ama şu hali ile bile düşmanı doğramak ayrı zevkli. Büyüleri kullanmak da ayrıca kolay olmuş biraz ui'ye alışmayı gerektiriyor o kadar. Kesinlikle şahane bir oyun.


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi