Harry Potter
Started by fitdizaynir

Oyla
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

0 Yorumlar
fitdizaynir
Administrator

0
22 yorumları 22 konu sayisi Katılım: Sep 2021
09-06-2021, 03:21 PM -
Harry potterlar her yıl temmuz ayinda cikar, piyasayi birbirne katar, new york times bestselleri olur ve amazonda pre orderlarla tukenirler. Yazar j.K.Rowling. Biraz roald dahl tadindadir. Sanirim cocuklarin dahla olan duskunlugun de cok etkisi var bu satislarda. Dorduncu kitapta yani the goblet of fire in uzunlugu yani sira yasattigi dumuru tebrik etmek lazim.Benim serinin geneli hakkındaki fikrim (bilmiyorum cheja hanim ne der) ilk kitaptan sonraki kitaplara doğru kalite artıyor, yani ikinci kitap ilkinden iyiydi, üçüncüsü ikinciden de iyiydi, çok iyiydi hatta biçiminde... Yinede harry'nin başını muhtemel her çeşit belaya sokup hasar görmeden kurtulması da biyere kadar...Harry nin annesiyle babası büyücüdür ve harry çok küçükken çok fena bir büyücü olan voldemort tarafından öldürülürler, voldemort harry yi de öldürmeye çalışsa da başaramaz ve bu olay bütün büyücülük aleminde bir efsane olur.Zavallı küçük harry, yaşamının 8-10 senesini gayet normal bir ingiliz ailesi olan teyzesi,eniştesi ve şişko&salak kuzeniyle geçirir.Ve sonunda bir gün hogwarts school of witchcraft and wisardy den gelen çağrı mektubuyla hayatında yeni bir sayfa açılır.Durmadan harry potter tarafından şu ya da bu vesile ile ezilmesine,ona karşı yenilmesine,ayar olmasına karşın içerisindeki ukteyi sarkastik laf sokmalarla dışavuran kifayetsiz muhteris piç draco malfoy kadar sinir bozucu bir karaktere okuduğum hiçbir kitapta,izlediğim hiçbir filmde raslamadım.Quidditch'te eline veriyor,kendi bölümünü şampiyon yapıp seninkini madara ediyor,doğuştan yetenekli ve ünlü;daha ne uğraşıyorsun hala be angut?Artist artist peşrev çekip güreş sahasına çıkınca kıspetini kıçından sıyrılmış buluyorsun;ama hala doymuyor,ertesi günü tekrar başlıyorsun "hayde bre pehlivan!" lara.

Dayak lazım sana malfoy,allah ne verdiyse aynı zamanda...

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi