John Wick
Started by fitdizaynir

Oyla
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

0 Yorumlar
fitdizaynir
Administrator

0
22 yorumları 22 konu sayisi Katılım: Sep 2021
09-06-2021, 03:28 PM -
Bu tur filmlerde aksiyondan cok, zamaninda ortaligin amina koyup da bu tur pis islerden emekli olan feyzli abimizin boyle alttan alttan ovulme kisimlari eglencelidir. örneğin bizim abiyi goruruz normal bir vatandastir, sonra boyle en sorunlu en pis en psikopat patron gelir bizim mulayim gorunen abiyi over. "bir keresinde 3 adami birden oldurdugunu gormustum. yalnızca bir kalemle." gibisinden bir laf eder. Seyirci burada vay aminakoyyyiiiimmmm der.

Bu tur bir sahne cogu zaman saf aksiyondan daha tercih edilesidir. Cunku herkes o bir kalemle uc adam oldurme olayini kendisi hayal etmeye calisir ve kendi hayalgucune gore en guzel sekilde eder de. Boylece ana karakter herkezin gozunde hassiktir seviyesine yukselir. Boyle kucuk ayrıntılar da sanirim konusu klise gorunen filmi guzellestirir. Amerikanyada gosterime girmis cok da iyi yorumlar aliyor gibi gorunuyor bu arada.Sağlam film. Gerçekten temiz aksiyon. Tek sıkıntısı gene protagonistimizin god mode oynaması ama sanırım bu tarz filmlerin genel özelliği bu.
Gidin görün kesinlikle izlemeye değer.
On üzerinden sekiz buçuk.
Ayrıca keanu richard alpert anasını satayım. Bir yaslan ulan!bu sene izlediğim en iyi film.

Film tüm beklentinizi karşılıyor, hem de fazlası ile. Keanu reiz rulezzz. Benim izlediğim salon doluydu ayrıca, filmin fragmanından veya reeves etkisinden olsa gerek.

Filmde oz'dan tanıdığımız o'reilly de vardı ve enerjisi renk kattı filme.

Spoiler kasmıcam, filmin alt metnine üst komşusuna da girmicem. Kısaca harika film."ergenlerce sevilen bir film" diye ergence bir yorum yapılmış ama tam tam tersine o 90'ların buram buram karizma kokan aksiyon kahramanlarından biri john wick adı ile ortaya çıkmış bu filmde. O yılların gaza getiren, belki senaryosu tırt ama zamanla kültleşen aksiyon filmlerinin tadını sonuna kadar veriyor. dolayısı ile belirli bir yaş üzerini daha çok tatmin eder eminim. Herşeyiyle muazzam bir aksiyon filmi. Sahnelerin çekimi, dövüş ve çatışma kareografileri falan itinayla çalışılmış ve hazırlanmış. Bunda yönetmenin bir dublör olmasının etkisi de büyük herhalde. Kurgu masasında da kusursuz bir tempo yakalanmış. Keanu reeves biraz genç olsa bi 4-5 filmlik seri çıkar bu karakterden derdim de zor tabi bu saatten sonra.

Fragmanlarından beklentimi yükselterek gitmiştim, yine de beklentilerimi fazlası ile karşıladı. Müzikleriyle, karakterleriyle, havasıyla doya doya bir aksiyon filmi -altını çiziyorum "aksiyon" filmi- izlemek istiyorsanız ıskalamayın. Artık on senede bir falan çıkıyor böyle filmler.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi